Start bouw kantoor De Nieuwe Tuin in hartje Utrecht

Op een van de meest zichtbare locaties van Utrecht, bovenop winkelcentrum Hoog Catharijne, is in februari de bouw gestart van De Nieuwe Tuin.

Het voormalige Rabobankkantoor uit 1977 krijgt een tweede leven als toekomstgericht hoofdkantoor van pensioenuitvoeringsorganisatie PGGM, zonder dat er gesloopt hoeft te worden. De Nieuwe Tuin meet 32.000 m². De Nieuwe Tuin is een ontwikkeling van Schroders Capital, met Boelens de Gruyter als ontwikkelpartner en PGGM als toekomstige hoofdhuurder.

De ruwbouw van de optopping wordt afgerond in november 2026, gevolgd door het atrium in maart 2027. Oplevering en ingebruikname staan gepland voor maart 2028. De Nieuwe Tuin is tot stand gekomen dankzij een intensieve samenwerking tussen bovenstaande partijen en Klepierre, de provincie en gemeente Utrecht, Dura Vermeer Bouw en Vastgoed Utrecht, Bosman, Copijn, Studio Groen+Schild, Inspira en Stedin, onder anderen.

Waar veel vergelijkbare jaren-zeventig kantoren tegen de vlakte gaan, is bij De Nieuwe Tuin voor behoud gekozen. De karakteristieke honingraatstructuur blijft, maar licht, openheid en groen krijgen nu de hoofdrol. Renovatie in plaats van nieuwbouw zorgt voor circa 30% minder CO2-uitstoot in het bouwproces.

Zeer gewild

‘De transformatie van het Gildenkwartier is een unieke kans om een hoogwaardig kantoorcomplex toe te voegen aan het zeer gewilde centraal stationsgebied van Utrecht,’ aldus Maarten Briët, Co-Head Real Estate Nederland bij Schroders Capital.

De transformatie is ingrijpend. Een nieuwe binnentuin, meerdere daktuinen en een open, glazen atrium van vijf verdiepingen zorgen ervoor dat binnen en buiten met elkaar vervagen. Groen, daglicht en verbinding met de seizoenen worden onderdeel van de dagelijkse werkomgeving.

‘De binnentuin hebben we echt centraal gezet in het concept. En met het glazen atrium van drie verdiepingen worden binnen en buiten prachtig met elkaar verbonden,’ aldus Maarten de Gruyter, directeur bij Boelens de Gruyter.