Drie woningcorporaties betrokken bij ontwikkeling Waterlandkwartier Purmerend

Woningbouwcorporaties Rochdale, Woonzorg Nederland en Wooncompagnie hebben samen met de gemeente Purmerend en gebiedsontwikkelaar Heijmans afgesproken om te onderzoeken hoe zij het beste kunnen samenwerken aan de totale gebiedsontwikkeling van het Waterlandkwartier. 

Het is de bedoeling om de komende vijftien jaar zo’n 1.800 woningen en rond de 23.500 m² (commerciële en maatschappelijke) voorzieningen aan het gebied toe te voegen. Gemeente Purmerend en Heijmans kijken daarbij met iedere woningbouwcorporatie apart naar de ontwikkeling van bepaalde delen van het Waterlandkwartier.

Pascal Verkroost, wethouder Gebiedsontwikkeling: ‘De woningbouwcorporaties zijn een hele belangrijke partner in het realiseren van betaalbare woningen en dus in onze ambitie om het Waterlandkwartier om te vormen naar een fijne wijk. Een plek waar je graag wilt wonen, leven en werken. Ik ben blij dat de woningbouwcorporaties hun commitment hebben uitgesproken.”

De gemeente maakt van het Waterlandkwartier een gebied waar wonen, werken, verblijven en mobiliteit samenkomen. In het gebied zullen zo’n 1.260 woningen in de betaalbare categorie vallen en 540 daarvan in de sociale huur. Eric Nagengast, directeur Vastgoed bij Rochdale: ‘Er is een schreeuwend tekort aan betaalbare woonruimte. Dat geldt voor Purmerend en voor de hele regio. In principe dragen we daar graag ons steentje aan bij.’

img
Redacteur
Profiel

Laatste nieuws