Giga Storage heeft een financiering van € 300 mln afgerond en start de bouw van een 300MW/1200MWh batterijopslagproject in Delfzijl.
Giga Storage, ontwikkelaar van batterijopslagprojecten in Nederland en België, waarin InfraVia in 2024 een meerderheidsbelang nam, gaat van start met de bouw van batterij-energiesysteem GIGA Leopard.
Met de ontwikkeling van batterij-energieopslagsystemen levert Giga Storage schaalbare, direct inzetbare technologische oplossingen die het mogelijk maken om meer hernieuwbare energie op te nemen in het elektriciteitsnet. Deze systemen spelen een cruciale rol in het verbeteren van de betrouwbaarheid en stabiliteit van het energiesysteem en versnellen zo de energietransitie.
Giga Leopard zal naar verwachting in de tweede helft van 2027 operationeel zijn. De opslagcapaciteit is voldoende om alle Nederlandse huishoudens gedurende meer dan een half uur van duurzame energie te voorzien. De financiering van circa € 300 mln is tot stand gekomen via een consortium van acht Europese lenders en trok veel belangstelling van top-tier kredietverstrekkers.
Windenergie
Het project is strategisch gelegen nabij een belangrijk knooppunt voor de opwek van windenergie op zee. De batterij wordt aangesloten op het hoogspanningsnet van TenneT via een bestaand transformatorstation. Giga Storage ontwikkelde zowel het project als de financieringsstructuur met het oog op een flexibele commerciële strategie, waarbij wordt samengewerkt met nutsbedrijven en energiehandelaren voor de afname en optimalisatie van de energieopslag.
‘De bouw op het terrein van de voormalige Aldel-aluminiumfabriek markeert een nieuw hoofdstuk voor deze locatie, met respect voor het industriële verleden en een blik op een duurzame toekomst,’ aldus Kevin Dijkers, CEO van Giga Storage.
Pijplijn
‘We kijken uit naar de ingebruikname van Leopard als belangrijke mijlpaal. Daarnaast ondersteunen we GIGA Storage actief bij het realiseren van een pijplijn van meer dan 2 GW aan nieuwe projecten, waaronder het volledig vergunde GIGA Green Turtle-project in Dilsen-Stokkem, België. Met een capaciteit van 700 MW en 2,8 GWh wordt dit naar verwachting het grootste batterijopslagproject van Europa,’ aldus Vincent Menager, Investment Director bij InfraVia.
InfraVia, opgericht in 2008, is een toonaangevende onafhankelijke Europese
investeringsmaatschappij, gespecialiseerd in infrastructuur, kritieke metalen, vastgoed en technologie. InfraVia werkt samen met ondernemers en managementteams aan duurzame groei en langetermijnwaarde door actief beheer. Het bedrijf heeft meer dan €16 miljard aan kapitaal onder beheer en investeerde in meer dan 50 bedrijven in Europa.
GIGA Storage werd bij de transactie geadviseerd door Santander CIB en Clifford Chance. Norton Rose Fulbright adviseerde het bankenconsortium.