De gemeente Rotterdam heeft Achmea Real Estate gelauwerd als Bouwdouwer van 2025, een prijs voor partijen die vaart maken met woningontwikkeling in de Maasstad.
De Bouwdouwer is een initiatief van het Platform Ontwikkeling Rotterdam (POR), het vastgoednetwerk van marktpartijen uit de bouw en de gemeente Rotterdam. De prijs dient ter stimulering en blijk van waardering voor alle stadsmakers die letterlijk hun steentje bijgedragen aan de Rotterdamse woningbouwopgave.
De Sax
Achmea Real Estate krijgt de prijs onder meer voor het in ontwikkeling nemen van De Sax, Upsouth en Wielewaal. Ron Heilig van Achmea Real Estate nam de prijs in ontvangst.
Op 1 oktober 2025 tekenden BPD | Bouwfonds Gebiedsontwikkeling en Synchroon met Achmea Real Estate namens PME pensioenfonds en NLV namens pensioenfonds PMT een turnkey koopovereenkomst voor de De Sax in Rotterdam. Hier komen in totaal 822 woningen in.
Motorstraatgebied
UpSouth is de herontwikkeling van een garagebedrijf in het Motorstraatgebied. Achmea RE heeft hier op voorhand 127 woningen gekocht van Dunavast en Bolton.
Wielewaal
Op Rotterdam-Zuid in de wijk Wielewaal (Charlois) werken Woonstad Rotterdam, BPD, de gemeente en Achmea al enkele jaren samen aan een mix van ca. 807 nieuwe huur- en koopwoningen.
Andere Bouwdouwerprijzen waren er voor:
- Patrick Joosen van BPD | Bouwfonds Gebiedsontwikkeling. Met De Sax, de Bundweg en de Wielewaal goed voor 1.518 toekomstige nieuwe woningen. 'Een compliment dat ook is voor Van Wijnen en Synchroon, partners in de Bund en De Sax', aldus woonwethouder Chantal Zeegers. 'Dit soort projecten realiseer je alleen samen.'
- Team Feijenoord van de dienst Stadsontwikkeling startte 2.000 woningen in één jaar tijd in de wijk Feijenoord. Gebiedsontwikkelaar Paul van der Veen, nam de prijs in ontvangst.
- Dit jaar was er een vierde onderscheiding: de Opperbouwdouwer. Die ging naar Mattijs Rommelse, bouwregisseur bij de gemeente Rotterdam.
