Rotterdam kiest voor gerichte investeringen in wonen en mobiliteit

De gemeente Rotterdam bereidt zich met gerichte investeringen voor op het beruchte ravijnjaar 2026.

In de Voorjaarsnota voor de Maasstad geeft het college van B en W aan welke strategische keuzes er worden gemaakt. Het betreft noodzakelijke uitgaven voor gebieden die al een tijd op modernisering en verbetering wachten. Het gaat dan onder meer om plaatsen buiten het stadscentrum. Zo trekt het College ruim €10 mln uit voor de herinrichting van het Pernisser Park, een opknapbeurt voor het dorpshart van Rozenburg en vernieuwing van de strandboulevard bij Hoek van Holland.

Woningbouw blijft de topprioriteit. Met nog eens € 10 mln extra wordt het Nationaal Programma Rotterdam Zuid voortgezet, gericht op het versnellen van nieuwbouw. Ook wordt er € 13 mln gereserveerd om het verouderde metro- en busstation Zuidplein aan te pakken. In Bloemhof onderzoekt het college de mogelijke samenwerking met het Rijk om plannen rond het tegengaan van verzakkingen mede te financieren.

Het College investeert tevens in extra parkeerplaatsen bij de P+R’s Meyersplein en Kralingse Zoom.

Veiligheid

Er komt extra geld voor wijken waar de veiligheid verbeterd kan worden, zoals de Tarwewijk, IJsselmonde en Beverwaard. Het College trekt € 1,9 mln  uit voor het aanpakken van overlast, het versterken van sociale controle en het veiliger maken van de openbare ruimte.

De opvang voor dakloze migranten aan de Volkelstraat blijft in ieder geval open tot eind 2026. Hiermee wil de gemeente mensen noodonderdak blijven bieden. Tegelijkertijd worden maatregelen genomen om overlast voor Rotterdammers te voorkomen en de omgeving leefbaar te houden.