Zes architectenbureaus toegevoegd aan ontwerpteam Draka-terrein Amsterdam Noord

Studio Nauta, Monadnock, Atelier Kempe Thill, Vlot, Attra en Neutelings Riedijk gaan deel uitmaken van het team dat de komende periode de plannen voor het Draka-terrein in Amsterdam Noord uitwerkt, melden AM en Amvest.

Eerder al werden Arons en Gelauff Architecten en Fabrications betrokken bij de bouw van 1.500 woningen, voorzieningen en aantrekkelijke openbare ruimte op het voormalige fabrieksterrein aan de Noordelijke IJ-oever. De belangstelling vanuit de ontwerpwereld overtrof alle verwachtingen, aldus AM en Amvest. Al binnen een week meldden zich ruim 500 architectenbureaus aan.

De ontwikkelaars spreken van een bewuste keuze voor een andere aanpak. Via een open selectie moet ruimte ontstaan voor nieuw talent en verrassende perspectieven. De vijf bureaus zijn onder meer geselecteerd op hun visie op duurzaamheid en het gebruik van biobased materialen. Ook is er gekeken naar ervaring met het ontwerpen van buurten en gebouwen die ontmoeting en sociale cohesie stimuleren.

‘De enorme belangstelling laat zien hoeveel ontwerpkwaliteit Nederland rijk is. Met deze selectie brengen we ervaren bureaus en een nieuwe generatie ontwerpers samen in één ontwerpteam. Juist die combinatie biedt ruimte voor vernieuwende ideeën en een gebiedsontwikkeling met een eigen karakter’, aldus Johan Snel, stedenbouwkundige en teammanager AM Concepts.

De komende periode werken de architectenbureaus samen met AM, Amvest en de gemeente Amsterdam aan de verdere uitwerking van het stedenbouwkundig plan.

 

img
Redacteur
Profiel