Voor wie het hardlopen al weer wat gewoontjes vindt, is hyrox de nieuwste trend: een pittige combinatie van hardlopen en krachttraining. Niet echt iets voor een medewerker die ziek thuis zit, meende een makelaarsbedrijf.
Een medewerkster van een makelaarsbedrijf uit het zuiden van het land meldde zich ziek en vertelde dat zelfs kleine inspanningen haar uitputten. Kort daarna deed ze mee aan een loodzware hyrox-wedstrijd. Haar ontslag op staande voet was terecht, oordeelt de Rechtbank Zeeland-West-Brabant.
De vrouw werkte sinds begin 2025 op de commerciële binnendienst van een makelaarsbedrijf met twee vestigingen. De arbeidsrelatie verliep al langer moeizaam. Zo waren er discussies over haar werktijden en beschikbaarheid. Toch verlengde het makelaarsbedrijf haar jaarcontract en spraken beide partijen af te werken aan herstel van het onderlinge vertrouwen.
Moe van kleine inspanningen
Op 10 februari 2026 meldde de medewerkster zich ziek vanwege spanningen op het werk. Ruim een maand later liet zij haar leidinggevende weten dat bovendien de ziekte van Pfeiffer en een zware keelontsteking bij haar waren vastgesteld. Volgens haar eigen bericht werd zij al moe van kleine inspanningen en sliep zij overdag veel.
Ondanks haar oververmoeidheid had de werkneemster nog wel de kracht om 27 maart deel te nemen aan een hyrox. Bij deze populaire fitnesswedstrijd moeten de deelnemers in totaal acht kilometer rennen, afgewisseld met acht zware fitnessonderdelen.
Toen de werkgever daar op 1 april achter kwam, werd zij op het matje geroepen. Op de vraag hoe haar deelname te rijmen viel met haar eerdere berichten over haar gezondheid, antwoordde zij volgens de uitspraak alleen dat ‘sporten gezond is’. Een dag later volgde ontslag op staande voet.
De vrouw stapte daarop naar de rechter. Zij voerde onder meer aan dat zij zich oorspronkelijk vanwege spanningen op het werk had ziekgemeld en dat alleen een bedrijfsarts kan beoordelen of iemand arbeidsongeschikt is.
Vertrouwen weg
Maar daar draaide de zaak volgens de kantonrechter niet om. Doorslaggevend was dat de werkneemster haar werkgever kort daarvoor had verteld dat ze door kleine inspanningen al moe werd en niet kon werken. De deelname aan een Hyrox stond daar haaks op. Zeker omdat werkgever en werknemer eerder al hadden gesproken over herstel van vertrouwen, mocht het makelaarsbedrijf concluderen dat dit vertrouwen was verdwenen.
Het ontslag op staande voet bleef daarom overeind. De vrouw krijgt geen extra schadevergoeding wegens het ontslag. Helemaal met lege handen staat zij echter niet. De werkgever moet nog € 2.517 aan achterstallig loon betalen en een transitievergoeding van € 877,50. Andersom moet de voormalige werkneemster haar werkgever € 2.106 schadevergoeding betalen.
