Woonplus koopt 137 woningen van De Glasfabriek in Schiedam

Woonplus neemt 137 sociale huurwoningen af van Glasfabriek bv (samenwerking tussen Blauwhoed en Dudok Real Estate) in gebiedsontwikkeling De Glasfabriek.

De sociale huurwoningen dragen bij aan het gemengde hoogstedelijk woon- en werkmilieu dat de komende jaren wordt gerealiseerd op het voormalige fabrieksterrein binnen het Schiedamse Distillers District. Voor de realisatie van de woningen heeft Woonplus een aannemingsovereenkomst gesloten met Van Wijnen Dordrecht.

Pascal Schreur namens Glasfabriek: ‘Trots dat we in De Glasfabriek, samen met Woonplus, ook sociale huurwoningen kunnen toevoegen. Ik kijk uit naar een nauwe en fijne samenwerking. Als lokale partij weten zij heel goed waar Schiedammers behoefte aan hebben.’

Marieke Stam, directeur-bestuurder bij Woonplus: ‘We zijn trots op deze ontwikkeling met Blauwhoed en Dudok. Mooi om juist op deze historische plek ook betaalbare woningen te bouwen.’

Meer betaalbare woningen

De woningen zijn geschikt voor verschillende doelgroepen: van starters tot gezinnen en ouderen. Mensen wonen straks in een modern, groen gebied. Ze kunnen elkaar op allerlei plekken ontmoeten; in het Glaspark, gemeenschappelijke ruimten of bij een van de horecagelegenheden.

Bij de transformatie van het gebied krijgen de verbindingen met de Schiedamse binnenstad, het water van de Schie en de route naar het station ruim de aandacht.

Maar ook toekomstbestendigheid is belangrijk. De sociale huurwoningen worden bijvoorbeeld verwarmd met een duurzame WKO-installatie van energieleverancier Eteck. De woningen worden gasloos en energiezuinig.

Van werk- naar leefgebied

De transformatie van het Glasfabriek-terrein speelt een cruciale rol in de gebiedsontwikkeling Nieuw-Mathenesse. In dit stadsdeel, met nu vooral oude bedrijventerreinen, zal de historie van de jenever- en glasindustrie zichtbaar blijven. In het plan ligt de focus op een goede samenwerking en het creëren van een wijk die recht doet aan de industriële geschiedenis van het gebied en tegelijkertijd een uitnodigende verbinding biedt tussen het centrum van Schiedam en het Glaspark.

Na het bouwrijp maken van het gebied zal de bouw van de sociale huurwoningen naar verwachting eind 2026 starten.