Ruimere jas voor Daka aan Sontplein Groningen

Aprisco Retail Parks III en Aan de Stegge Twello breiden retailpark Sontplein in Groningen verder uit. 

Naar nu bekend is gemaakt hebben beide partijen op 27 maart een overeenkomst gesloten voor de ver- en nieuwbouw en verduurzaming van het pand van Daka Sport aan het Sontplein 1, waar momenteel Daka Sport is gevestigd.

Het project voorziet in een uitbreiding van het gebouw van 4.600 naar 8.400 m² vloeroppervlak. Naast extra ruimte voor Daka Sport wordt plaats gemaakt voor twee nieuwe huurders. Ook krijgt het pand een nieuwe gebouwschil en wordt het verduurzaamd met zonnepanelen en batterijopslag.

De uitbreiding maakt onderdeel uit van de gefaseerde herstructurering van het winkelgebied rond het Sontplein en de Keukenboulevard, waar al retailers als MediaMarkt, Leen Bakker en diverse keukenformules zijn gevestigd. In totaal is hier momenteel 38.700 m² bvo (27.350 m² wvo) winkelruimte aanwezig. De uitbreiding van het Daka-pand zorgt in fase 3 voor een toevoeging van circa 3.800 m² bvo.

De bouw start in week 18 en oplevering staat gepland voor november. Volgens Aan de Stegge Twello was snelheid een belangrijke succesfactor, omdat Daka Sport tijdelijk elders is gehuisvest en zo snel mogelijk wil terugkeren naar de vernieuwde locatie.

Het project wordt in bouwteamverband gerealiseerd met Urban Climate Architects en Goudstikker de Vries.

Artikelen in de omgeving:

img
Adjunct-hoofdredacteur
Profiel

Laatste nieuws

Evenementen