Drama compleet: Rivoli draait uit op faillissement voor Van der Most

De rechtbank Rotterdam heeft het faillissement uitgesproken over Speelstad Rotterdam, de bv achter het voormalige attractiepark Rivoli aan de Doklaan/Brielselaan in Rotterdam-Charlois. Er zijn beslagen gelegd op diverse vastgoedbezittingen van oud-eigenaar Hennie van der Most. 

Het faillissement volgt kort op de executieveiling van het attractiepark, dat onlangs voor circa €6,5 mln op een veiling werd gekocht door Wim Beelen. Volgens Van der Most blijkt die opbrengst onvoldoende om de uitstaande schulden af te lossen. De grootste schuldeiser is het Amsterdamse Pearl Capital dat een hypotheek van € 7,5 mln op het park had verstrekt. Door rente en bijkomende kosten zou de vordering inmiddels zijn opgelopen tot circa € 11,5 mln.

Bedrijventerrein

Tegenover RTV Rijnmond zegt Van der Most dat inmiddels ook beslag is gelegd op zijn persoonlijke bezittingen. ‘Ze hebben beslag gelegd op mijn huis, op alles. Ze willen nog meer geld’, aldus de ondernemer tegen de regionale omroep. De beslaglegging zou betrekking hebben op een bedrijventerrein in Schuinesloot (gemeente Hardenberg) en het terrein van Speelstad Oranje in Drenthe.

Het faillissement van Speelstad Rotterdam werd aangevraagd door een tweede hypotheekverstrekker, een Rotterdams fonds dat circa €4 mln financierde voor de ontwikkeling van het park. Opvallend genoeg spreekt Van der Most tegenover RTV Rijnmond met waardering over deze partij. ‘Dat is een superinstantie voor mij geweest. Geen slecht woord over die mensen.’

Nooit operationeel

Het project aan de Doklaan gold jarenlang als een van de meest ambitieuze leisureontwikkelingen van Rotterdam-Zuid. Van der Most presenteerde verschillende concepten voor het park, dat achtereenvolgens onder namen als Rivoli en Speelstad Rotterdam in de markt werd gezet. De ontwikkeling kampte echter vanaf het begin met oplopende bouwkosten, langdurige vergunningstrajecten en financieringsproblemen.

Het park wist ondanks jarenlange investeringen nooit volledig operationeel te worden. De gemeente Rotterdam staakte vorig jaar daarom besprekingen over verlenging van de erfpacht vanaf eind 2030.

Verdwenen spullen

Nieuwe eigenaar Wim Beelen hoopt binnen 4 maanden alsnog deels open te gaan en ziet in het park ook de ideale aanlegplaats voor zijn Ark van Noach. Recent meldde Beelen dat Van der Most onrechtmatig goederen van het terrein had verwijderd. 'Die spulletjes krijgt hij netjes terug’, aldus Van der Most.

img
Adjunct-hoofdredacteur
Profiel

Laatste nieuws

Evenementen