Het vakantiehuis uit 1937 van nazikopstuk Hermann Göring op het Duitse waddeneiland Sylt staat te koop bij Sotheby's. De woning moet tussen € 15 mln en € 18 mln opleveren.
De woning was vanaf de jaren ’50 eigendom van sandalenkeizer Birkenstock. De familie Birkenstock kocht Görings toevluchtsoord voor omgerekend € 30.000 en deed het, na decennialang genieten van de zon en de zee op het Duitse jetseteiland, in 2019 voor € 12 mln van de hand. Het huis met een voor Nordfriesland kenmerkend rieten dak, werd de afgelopen vier jaar grondig gerenoveerd.
De vrouw van nazi Hermann Göring, plaatsvervanger van Hitler en hoofd van de Luftwaffe, liet de vakantiewoning van 202 m² op 7.755 m² grond halverwege de jaren ’30 bouwen. De woning werd liefkozend ‘min Lütten’, mijn Kleintje, genoemd. Görings retreat ligt direct aan de zee, in de duinen van het grootste Duitse waddeneiland. Het heeft inmiddels drie luxe badkamers en drie slaapkamers.