De verkoop van het Leiderdorpse winkelcentrum Winkelhof door Wereldhave stond al drie jaar op de planning, maar de winkeliers zelf blijken verrast: "Dit zagen we niet aankomen."
Koper Urban Interest telt € 56 mln neer en krijgt te maken met winkeliers die zich naar eigen zeggen overrompeld voelen, zo meldt het Leidsch Dagblad. Een Wereldhave-woordvoerder noemt het fiscale regime in Nederland als reden en zegt dat van Winkelhof geen echt full-servicewinkelcentrum te maken is. Bovendien valt het niet mee (lees: is het duur) om er een Paris-proof locatie van te maken. Wereldhave blijft wel eigenaar van het braakliggende terrein naast het winkelcentrum. Daar staat een nieuw bouwproject gepland dat bij de buurtbewoners de handen niet op elkaar krijgt.
'Geweldig geholpen'
In het winkelcentrum klinkt bij de winkeliers ook niet alleen maar applaus na de overname: veel van hen zijn verrast, aldus het dagblad. "Wat moet ik erop zeggen?'' en "het zal wel geen huurverlaging betekenen" zijn veelgemaakte opmerkingen. Bart Bos van viswinkel Vis van het Hof is tevreden over de vorige eigenaar. "Ik heb nét een uitbreiding achter de rug en daar heeft Wereldhave ons geweldig mee geholpen. Als ik Urban Interest iets mag meegeven: zorg voor menselijke managers.'' De bestaande huurcontracten met de winkeliers blijven in elk geval gelden.