De impact van de huurbevriezing in de sociale sector op de huurinkomsten van Xior bedraagt hooguit 640.000 euro, zo blijkt uit het jongste kwartaalverslag.
De werkelijke impact, aldus Xior, zal lager zijn. De huurinkomsten groeien door nieuwe huurcontracten, hoge huurdersrotatie en optimalisatie van de huurprijzen door betere energielabels. Belangrijk voor Xior is de diversificatie. Meer dan de helft van de Nederlandse portefeuille valt onder middenhuur, vrije sector, short stay en commerciële verhuur. Bovendien wordt compensatie verwacht. Daarnaast heeft de verlaging van de overdrachtsbelasting naar 8% een positief effect op de waarderingen.
Ook is Xior positief over de vraag naar huisvesting op de langetermijn. ‘De huurbevriezing zal het nieuwe aanbod in Nederland verminderen, wat de bestaande onevenwichtigheid tussen vraag en aanbod enkel maar zal versterken’, zo valt te lezen in het kwartaalbericht.