Vooral in en om de stad is het slecht wonen voor 75+'ers

Woningen zijn in toenemende mate geschikt om de oude dag in door te brengen, zo blijkt uit onderzoek van In.Fact.Research. Alleen in en om de steden zitten veel 75+ers vaak nog in een ongeschikte woning.  

In 2018 woonde circa 14% van de huishoudens van 75 jaar of ouder in een woning die fysiek gezien ongeschikt is om met ouderdomsbeperkingen in te wonen (de woning is ook niet geschikt te maken). In 2024 is dit aandeel afgenomen tot circa 11%.

Regionaal lopen de percentages uiteen. Vooral in en rondom de vier grote steden wonen ouderen vaak in fysiek ongeschikte woningen, zoals appartementen zonder lift. In landelijke gebieden wonen ouderen vaker in ruime woningen die in principe aangepast kunnen worden, bijvoorbeeld door het plaatsen van een traplift. Dat wil echter niet zeggen dat men ook in de woning kan en wil blijven wonen, de woonomgeving en het aanbod aan zorg en ondersteuning spelen ook een belangrijke rol. Elke gemeente en regio heeft haar eigen lokaal specifieke opgaven op het gebied van wonen met zorg.

Op het kaartje zijn behalve de stedelijk gebieden in de Randstad en Arnhem-Nijmegen nog een paar andere opvallende donkere vlekken waar relatief veel woningen door diverse oorzaken ongeschikt zijn om oud in te worden. Dat geldt onder meer voor de gemeente Hoeksche Waard en Schiermonnikoog. 

img
Adjunct-hoofdredacteur
Profiel