Problemen voor uitbater Amsterdamse luxe hotels stapelen zich op

Nadat eerder al bleek dat exploitant Sircle Selection het Amsterdamse W Hotel moest verlaten na een huurschuld van circa € 23 mln, is nu ook een juridisch conflict ontstaan rond Hotel Park Centraal Amsterdam aan het Vondelpark.

De Zweedse beursgenoteerde hotelinvesteerder Pandox heeft een rechtszaak aangespannen tegen de exploitant van het viersterrenhotel aan de Stadhouderskade wegens achterstallige huurbetalingen van €4,5 mln. Volgens Pandox is sinds oktober 2025 geen huur meer betaald voor het hotel met 189 kamers.

De kwestie onderstreept de aanhoudende financiële druk op delen van de hotelmarkt, waar exploitanten nog altijd kampen met hoge financieringslasten, gestegen operationele kosten en in sommige gevallen zware coronaschulden. PropertyNL berichtte eerder al over de problemen rond het W Hotel in Amsterdam, waar Sircle Selection eveneens betrokken was bij een oplopend conflict met de eigenaar over achterstallige betalingen. Corendon nam recent de exploitatie van dit hotel over. 

Hotel Park Centraal Amsterdam kent een lange geschiedenis binnen de portefeuille van Sircle. De hotelgroep verwierf het pand in 2006 voor € 28,4 mln. In 2013 volgde een sale-and-leasebackconstructie waarbij het hotel voor € 75 mln werd verkocht aan Invesco. Drie jaar later kwam het hotel via een pan-Europese portefeuilledeal van zeven hotels in handen van Pandox.

Pandox behoort tot de grotere hotelvastgoedbeleggers van Europa en bezit 192 hotels met circa 42.500 kamers verspreid over elf landen. In Nederland is de onderneming onder meer eigenaar van het Novotel Den Haag World Forum. De portefeuille vertegenwoordigt een waarde van circa SEK 90 mrd (€ 8,2 mrd).

Op 1 juni wijst de kortgedingrechter vonnis.

 
 
 
 

img
Adjunct-hoofdredacteur
Profiel