Op 10 oktober ondertekenden Patrimonium Woonservice en Trebbe Wonen de overeenkomst voor de bouw van 46 gasloze sociale huurwoningen op Eiland D en G in Veenendaal.
De woningen worden gerealiseerd naar een ontwerp van De Zaak van NN uit Apeldoorn. Het plan omvat 46 rijwoningen in verschillende types. Op Eiland D is de samenhang gezocht met de bestaande koopwoningen. Doordat elk blok woningen een eigen kleur metselwerk, andere raamopeningen en bijpassende luifellengte krijgt, krijgt elke woning haar eigen identiteit. Op Eiland G zijn de 22 huurwoningen een omlijsting van een brede groenzone. De woningen sluiten aan op het landelijke karakter van dit eiland.
Duurzaam
De woningen zijn efficiënt in woonruimte en energie. Ze worden voorzien van warmteterugwinning, triple glas, hoge isolatiewaarden, pv-panelen en aansluiting op het stadsverwarmingssysteem DEVO en voldoen zo aan de actuele eisen van Beng (bijna energieneutraal gebouw).
De woningen zijn vanuit een bouwteamovereenkomst ontwikkeld en worden gebouwd volgens Trebbe BasisWonen, het concept voor grondgebonden woningen. De bouw start naar verwachting eind dit jaar nog, de laatste woning wordt nog voor de zomer van 2019 opgeleverd. Patrimonium begint met de verhuur van de woningen begin 2019.
Op de foto: Trees van Haarst, directeur-bestuurder bij Patrimonium Woonservice, en Rob van der Jagt, directeur bij Trebbe Wonen
