Nationale politie vestigt zich in De Artillerie in Den Haag

DEN HAAG - De nationale politie, die nieuwe organisatie die ontstaat door het opheffen van de regionale korpsen, zal zich vestigen in het kantoorgebouw De Artillerie. Dit pand staat aan de Kanonstraat 1 in de binnenstad van Den Haag.

DEN HAAG - De nationale politie, die nieuwe organisatie die ontstaat door het opheffen van de regionale korpsen, zal zich vestigen in het kantoorgebouw De Artillerie. Dit pand staat aan de Kanonstraat 1 in de binnenstad van Den Haag.

Daartoe heeft de nationale politie het pand aangekocht van de Staat (Infrastructuur en Milieu) voor een koopsom van € 17,94 mln, blijkt uit gegevens van het Kadaster. Bij het pand hoort een garage met 65 parkeerplaatsen.

Het 12.000 m² grote complex, opgeleverd in 1996, was tot vorig jaar in gebruik door het Ministerie van I en M. Het gebouw in historische stijl is ontworpen door KOW en ontwikkeld door Bouwfonds en Dura Vermeer.

Om efficiënt te werken en de politie als eenheid te laten functioneren zijn de 26 voormalige politiekorpsen opgeheven. Op 1 januari 2013 zijn de 25 regionale korpsen en het Korps Landelijke Politiediensten opgegaan in de nationale politie. Het kabinet wil de nationale politie jaarlijks € 105 mln extra geven. In 2014 wordt de realisatie van de nationale politie grotendeels voltooid.

De nationale politie bestaat uit 10 regionale eenheden, met aan het hoofd van elke eenheid een politiechef, een landelijke eenheid en een ondersteunende dienst voor de bedrijfsvoeringstaken (het Politiedienstencentrum).