Autobouwers Groupe PSA en Fiat Chrysler (FCA) willen na de fusie hun hoofdkantoor in Nederland vestigen.
Dit hebben de partners bekendgemaakt. FCA Group heeft al een hoofdkantoor in Nederland in Amsterdam Zuidoost. Hier zijn weinig arbeidsplaatsen. De financiële holdingadministratie van FCA zit nog in Londen.
Het fusiebedrijf wordt geschat op € 44 mrd en is daarmee het vierde grootste autobedrijf ter wereld.
Na de fusie zouden alleen Volkswagen, Toyota en Renault-Nissan groter zijn dan FCA-Peugeot. Die drie bedrijven verkopen jaarlijks alle drie ruim tien miljoen auto's.
De helft van de aandelen komt in handen van aandeelhouders van Groupe PSA, de andere helft wordt van FCA.
Carlos Tavares, nu ceo bij PSA, moet de nieuwe ceo van het bedrijf worden. FCA-president John Elkann, kleinzoon van Fiateigenaar Gianni Agnelli, wordt president in het fusiebedrijf. De twee bedrijven krijgen evenveel macht.
De twee autobouwers denken dat ze na de fusie hun onderzoeks- en ontwikkelingscapaciteiten beter kunnen benutten. De bedrijven willen daarmee een wereldleider worden in een nieuw tijdperk van mobiliteit.