Elisabethstraat duurste winkelstraat van Utrecht

UTRECHT - De Utrechtse Lange Elisabethstraat blijft de duurste winkelstraat van Utrecht en behoort voor de middenstanders met een huur tussen € 1250 en € 1750 per m[sup]2[/sup] tot de duurste van Nederland. Aan de Oudegracht en langs de Radboudtraverse in Hoog Catharijne lopen de prijzen op tot rond de € 1500 m[sup]2[/sup]. De huren zijn daarmee opnieuw hoger dan een jaar geleden. Dat blijkt uit de jaarlijkse analyse van vastgoedmakelaar DTZ/Zadelhoff.

UTRECHT - De Utrechtse Lange Elisabethstraat blijft de duurste winkelstraat van Utrecht en behoort voor de middenstanders met een huur tussen € 1250 en € 1750 per m2 tot de duurste van Nederland. Aan de Oudegracht en langs de Radboudtraverse in Hoog Catharijne lopen de prijzen op tot rond de € 1500 m2. De huren zijn daarmee opnieuw hoger dan een jaar geleden. Dat blijkt uit de jaarlijkse analyse van vastgoedmakelaar DTZ/Zadelhoff.

Dat meldt het AD. Ook de vastgoedmonitor van de gemeente Utrecht stelt vast dat de prijzen dit jaar opnieuw enkele procenten zijn gestegen. In Amersfoort komt de Utrechtsestraat met huren tussen € 625 en € 825 per m2 meter als duurste uit de vergelijking.
In de regio Midden-Nederland is de Promenade in Zeist het kostbaarst als vestigingslocatie voor winkeliers, met huurprijzen tot € 750, gevolgd door Cityplaza in Nieuwegein (tot € 650) en Veenendaal (tot € 600).
Volgens voorzitter Tom Broekman van de winkeliersvereniging in de historische binnenstad van Utrecht zitten de huurprijzen in dit gebied wel aan hun plafond. Zijn indruk is dat ook de grote ketens geld moeten toeleggen op de huren die ze betalen.’Ze staan zwaar onder druk, maar ze zitten vast aan huurcontracten voor vijf of tien jaar. Begin volgend jaar wordt dat spannend. Nu met de sinterklaas- en kerstperiode is de omzet wel voldoende. De vraag is hoe het daarna zal zijn.’