Detailhandel verkoopt 1,8% meer in juni

Het verkoopvolume van Nederlandse detaillisten was 1,8% hoger dan in juni 2024. De omzet steeg met met 3,3%, meldt het CBS.

De omzet is niet gecorrigeerd voor inflatie, dus de groei is enigszins geflatteerd. De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide met 3,1% en de omzet van de foodsector (winkels in voedings- en genotmiddelen) met 3,6%. Online is 6,9% meer omgezet dan een jaar eerder.

De omzetcijfers zijn wel gecorrigeerd voor de samenstelling van koopdagen in juni. Op sommige dagen van de week wordt meer verkocht dan op andere dagen. Zonder deze correctie was de omzet van de detailhandel 2,3% hoger dan in juni 2024.

Omzet non-food ruim 3% hoger

De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide in juni 2025 met 3,1%. Het volume (de voor prijsveranderingen gecorrigeerde omzet) was 2,9% hoger dan een jaar eerder.

De winkels in recreatieartikelen, de drogisterijen, de winkels in doe-het-zelfartikelen (inclusief keukens en vloeren), de winkels in meubels en woninginrichting, de winkels in schoenen en lederwaren en de kledingwinkels hebben in juni meer omgezet dan in juni 2024. Daarentegen hebben de winkels in consumentenelektronica in juni minder omgezet.

Omzet food bijna 4% hoger

De winkels in voedings- en genotmiddelen hebben in juni 3,6% meer omzet behaald dan in juni 2024, maar het verkoopvolume was 0,4% lager dan een jaar eerder. De omzet van de supermarkten lag 3,7% hoger, de omzet van de speciaalzaken was 2,7% hoger.

Online bijna 7% meer omgezet

De onlineomzet was in juni 6,9% hoger dan in juni 2024. Webwinkels (als hoofdactiviteit verkoop via internet) hebben 10,3% meer omgezet. De onlineomzet van winkels, waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is (multichannelers), was 2,3% hoger.

De onlineomzet van de winkels in voedingsmiddelen en drogisterijen, de winkels in consumentenelektronica, de winkels in overige non-foodartikelen en de winkels in kleding lag in juni 2025 hoger dan in juni 2024.