Dé transactie van week 5: ABN Amro koopt hoofdkantoor

In week 5 werd de verkoop van het nieuwe hoofdkantoor van ABN Amro bekend gemaakt.

ABN Amro betaalt bijna € 376 mln voor het nieuwe hoofdkantoor van de bank aan de Foppingadreef 20-22 in Amsterdam Zuidoost. Het Kadaster registreerde de transactie nog in 2025.

Het nog in gebruik te nemen pand van de bank in Zuidoost omvat een bestaand bouwdeel van ongeveer 60.000 m², dat in 1983 werd gerealiseerd in opdracht van de toenmalige Amro Bank, en een door Edge ontwikkeld nieuwbouwdeel van 30.000 m².

In het PropertyNL-overzicht met transactiedata van week 5 staat onder meer de bovengenoemde transactie. Het wekelijkse overzicht met grotere transacties vermeldt zowel beleggingstransacties als gebruikstransacties van commercieel vastgoed. Dit overzicht wordt ook opgenomen in PropertyNL Magazine.