HOOFDDORP - Dura Vermeer Vastgoed is gestart met de bouw van het hoofdkantoor voor de divisie Infra van bouwconcern Dura Vermeer en advies- en ingenieursbureau Advin. Het gebouw op de hoek van de Rijnlanderweg en de Taurusavenue op bedrijventerrein Beukenhorst-Oost in Hoofddorp bestaat uit twee kantoortorens op een halfverdiepte, natuurlijk geventileerde, parkeergarage. De kantoorgebouwen van 5990 m[sup]2[/sup] en 3270 m[sup]2[/sup] vvo, worden op begane grondniveau verbonden door een plint met algemene functies.
HOOFDDORP - Dura Vermeer Vastgoed is gestart met de bouw van het hoofdkantoor voor de divisie Infra van bouwconcern Dura Vermeer en advies- en ingenieursbureau Advin. Het gebouw op de hoek van de Rijnlanderweg en de Taurusavenue op bedrijventerrein Beukenhorst-Oost in Hoofddorp bestaat uit twee kantoortorens op een halfverdiepte, natuurlijk geventileerde, parkeergarage. De kantoorgebouwen van 5990 m2 en 3270 m2 vvo, worden op begane grondniveau verbonden door een plint met algemene functies.
Het nieuwe kantoor is ontworpen door Van den Oever Zaaijer & Partners architecten en is een eigen ontwikkeling van Dura Vermeer Vastgoed. Naast bouwer Dura Vermeer Bouw Haarlemmermeer zijn ook andere werkmaatschappijen van Dura Vermeer betrokken bij de realisatie, waaronder Dura Vermeer Infrastructuur Midden West en de business unit Duurzame Energie van Dura Vermeer Ruimtelijke Ontwikkeling.
Het toegepaste warmte- en koudeopslagsysteem levert een jaarlijkse besparing op van ruim 130 ton CO2 uitstoot. Bij het ontwerp is nagedacht over zaken als flexibel demontabel bouwen, duurzaam materiaalgebruik en vormgeving. Zo wordt het zonlicht, door de toepassing van hoge ramen, diep in het gebouw gebracht en bestaat de mogelijkheid tot het op een natuurlijke wijze ventileren van het gebouw.