Asics opent nieuw EMEA-hoofdkantoor in Hoofddorp

Het Japanse sport- en lifestylemerk Asics heeft zijn nieuwe EMEA-hoofdkantoor in gebruik genomen.

Het gebouw in Beukenhorst-Zuid in Hoofddorp omvat ruim 11.100 m² en heeft een volledig glazen gevel. Op elke verdieping worden delen van de gevel naar binnen ‘gevouwen’. Binnen zijn de ruim opgezette, kolomvrije werkvloeren van 2800 m² rondom een atrium.

In het hart van het atrium ligt ‘Asics World’, een vierlaagse, driedimensionale showcase met alle Asics-merken. De multifunctionele ruimte dient ook als podium, ontmoetingsruimte en ontwerpcentrum. Verder zijn er een restaurant, Power Health Bar, fitnessruimte en een Asics-winkel.

In het duurzame gebouw wordt energie en water bespaard en de CO2-uitstoot verminderd. Het kantoor heeft een Well- en een Leed-certificering op het niveau Gold.

Het gebouw is ontworpen door Powerhouse Company. CBRE voorzag Asics van strategisch advies in het gehele traject. Powerhouse Company en CBRE waren in co-creatie verantwoordelijk voor het interieurontwerp. RED Company leidde de ontwikkeling van het nieuwe hoofdkantoor.

Foto’s van Sebastian van Damme

img
Eindredacteur
Profiel