Het hoogste punt van het nieuwe bezorgservice distributiecentrum van Sligro in Maastricht is bereikt. Aan de Stegge Twello realiseert dit 16.703 m² pand voor de groothandel in levensmiddelen.
Sligro optimaliseert zijn landelijk logistiek netwerk van bezorgservice distributiecentra ten behoeve van de bezorging aan Sligro- en Heineken-klanten. De nieuwe vestiging aan de Habitatsingel op bedrijvenpark Maastricht-Zuid, vlakbij de A2, krijgt Zuid-Limburg als verzorgingsgebied en zorgt voor 93 fte aan arbeidsplaatsen in de regio. Het gebouw zal bestaan uit 15.223 m² bedrijfsruimte (koel, vries en expeditie) met een vriescel van 3625 m² en 1480 m² kantoor.
Het ontwerp is tot stand gekomen met Omni Architecten uit Schijndel en Ingenieursbureau Verhoeven en Leenders uit Volkel. Het ontwerp is zodanig uitgewerkt dat het in de toekomst eventueel gemakkelijk uit te breiden is. Onlangs leverde Aan de Stegge Twello al een nieuwe vestiging op voor Sligro in Deventer.
Gerrit Buitenhuis, directeur Supply Chain Sligro Food Group: “Het nieuwe DC is nodig om onze eigen groei in deze regio goed te verwerken én om de horecabevoorrading voor Heineken in het logistieke proces te kunnen integreren. Vanuit Maastricht kunnen we onze klanten en die van Heineken in Zuid-Limburg nog beter bedienen. Hierdoor rijden we ook minder kilometers en dat komt direct ten goede aan onze CO2-reductie.”
De nieuwbouw van Sligro wordt voorzien van de nieuwste duurzame technieken en wordt gasloos gerealiseerd. Verwarming vindt plaats door warmteterugwinning uit de centrale koelinstallatie. Er wordt gebruikgemaakt van waterbesparende voorzieningen, ledverlichting en er komt een wadi voor de opslag en infiltratie van water op eigen terrein. De werkplekken zijn hoogwaardig op het gebied van ventilatie en daglicht. Het pand wordt tevens geschikt gemaakt voor toepassing van pv-panelen. In combinatie met nog meer duurzame toepassingen en bouwmethodes wordt gestreefd naar het behalen van een ‘Breeam Excellent’ certificering.
Het nieuwe distributiecentrum voor Sligro wordt in 2019 vlak voor de kerstdagen opgeleverd.