De gemeente Den Haag heeft een nieuwe ambitie voor de wijk Mariahoeve gepubliceerd met onder meer enkele duizenden woningen.
De wijk ten noorden van het centrum moet onder meer groener worden en meer woningen krijgen. Ooit was Mariahoeve gepland voor 25.000 inwoners, maar door een snellere groei van eenpersoonshuishoudens dan indertijd voorzien heeft de wijk nu ‘maar’ 15.000 inwoners.
Veel van het vastgoed is volgens de gemeente ‘ruim 50 jaar oud en toe aan renovatie en verduurzaming’. Ook moet de wijk overstappen naar schonere warmte. Daarnaast is er aandacht nodig voor de leefbaarheid en het niveau van voorzieningen in de wijk. Er is behoefte aan voldoende woningen, om doorstroming binnen de wijk mogelijk te maken.
Vorige week werd al bekend dat winkelcentrum Mariahoeve aan Het Kleine Loo een opknapbeurt krijgt en daar maken ook enkele honderden nieuwe woningen deel van uit.
Vraagstukken
Door verschillende vraagstukken te combineren, zoals de energietransitie, klimaatadaptatie, het vergroten van de biodiversiteit en toename van de leefbaarheid en uitbreiding kunnen meerdere doelen worden gediend.
Volgens de gemeente is er ruimte te vinden door verdichting voor nog eens 3000 tot 5500 nieuwe bewoners. Dat correspondeert met 1600 tot 3000 nieuwe woningen. Hoe die invulling in de praktijk precies gestalte krijgt, moet nog worden bepaald.
Wel is het streven naar 30% sociale huur en 50% middensegment. De woningen moeten dicht bij vervoerslijnen komen en de benodigde voorzieningen die met uitbreiding gepaard gaan, krijgen ook een plaats.