Drenthhal in Oost wordt cultureel centrum

De gemeente Amsterdam investeert € 15,2 miljoen in de herontwikkeling van de Drenthhal in stadsdeel Oost naar een cultureel centrum. De bestaande fabriekshal wordt daarbij grondig gerenoveerd en vernieuwd.

De Drenthhal aan de Cruquiusweg 84 staat op de grens van de nieuwe wijk Cruquius en de Architectenbuurt, vlak bij de Indische Buurt. Het is een van de weinige grote panden in het gebied die eigendom zijn van de gemeente. Daarom is het pand volgens de gemeente erg geschikt om de sociale en culturele voorzieningen in de buurt te verbeteren.

De Drenthhal is het voormalige thuis van wat ooit emaille- en metaalwarenfabriek Gelria was. Deze fabriek produceerde vanaf 1917 tot halverwege de jaren vijftig huishoudelijke artikelen en geëmailleerd keukengerei. In de jaren decennia daarna zitten er in de fabriekshal. vooral autogerelateerde bedrijven. 

Transformatie naar woonwijk

De voormalige fabriekshal moet een plek worden waar bewoners elkaar kunnen ontmoeten, activiteiten kunnen organiseren en cultuur kunnen beleven. In de 2.400 m2 grote hal komt daarom ruimte voor cultuur, en ook voor ontmoetingen, huiswerkbegeleiding, taalondersteuning en buurtactiviteiten voor alle leeftijden. Het Cruquiusgebied verandert van een industriegebied naar een woonwijk met zo’n 1.700 nieuwe woningen.

Voor de verdere uitwerking van de plannen is € 500.000 gereserveerd. Dit geld wordt gebruikt voor de voorbereiding, gesprekken met bewoners en culturele organisaties en de keuze van een exploitant.

img
Adjunct-hoofdredacteur
Profiel