Ballast Nedam start bouw Gezicht op Delft en Vermeer in Nieuw Delft

Met het slaan van de symbolische eerste paal is Ballast Nedam officieel begonnen met de bouw van Gezicht op Delft en Vermeer.

Gezicht op Delft bestaat uit 21 koopappartementen en vier penthouses met uitzicht over het water van de Kolk. Het project Vermeer omvat 62 compacte huurappartementen. De goede bereikbaarheid en de nabijheid van het centrum van Delft maken deze locatie tot een geliefde plaats om te wonen.

Gezicht op Delft
Gezicht op Delft en Vermeer is ontwikkeld door Ballast Nedam Development en maakt deel uit van de gebiedsontwikkeling Nieuw Delft, in de voormalige spoorzone van de stad. Hier wordt gebouwd aan een nieuw woon-werkgebied met ongeveer 1500 woningen, waarvan Ballast Nedam Development 1/3 ontwikkelt.

Dit plandeel bestaat uit appartementen, penthouses en een stadsmaisonette met directe toegang vanaf grachtniveau. Op de begane grond aan de Irene Boulevard is een commerciële ruimte voorzien. De woningen komen in aanmerking voor een duurzame hypotheekvorm door het energiezuinige ontwerp en de duurzame maatregelen. Gezicht op Delft is ontworpen door Faro Architecten uit Lisserbroek en wordt gerealiseerd door Ballast Nedam West.

Vermeer
Het project Vermeer past bij een gezonde, duurzame levensstijl, waarbij innovatief wordt nagedacht over mobiliteit en gezonde verstedelijking. In de uitwerking van het gebouw is er aandacht voor verschillende duurzaamheidsaspecten, zoals natuurinclusief bouwen door o.a. nestkasten voor zwaluwen en vleermuizen op te nemen in de gevel, waterbuffering en vaste groenbakken in de balkonranden. Daarnaast wordt ook Vermeer bijna energieneutraal ontwikkeld. Dit plandeel is ontworpen door Klunder Architecten en verwacht wordt de woningen begin 2023 te kunnen gaan verhuren.

Op het gezamenlijke achterterrein worden deelauto’s ingezet en het gebouw beschikt over drie fietsenstallingen op de begane grond. Het OV-station is op een steenworp afstand.

Nieuw Delft
Het toevoegen van een omvangrijk nieuwbouwprogramma rondom het nieuwe station en stadskantoor is een kans voor Delft. Dit centrale stadsgebied is een herontwikkeling op een plek waar voorheen de trein zich door de stad slingerde. Deze laatste rijdt nu ondergronds, waarmee Delft de ruimte kreeg om drie nieuwe woon-werkbuurten naast de binnenstad te ontwikkelen: de Coendersbuurt, het Van Leeuwenhoekkwartier en de Abtswoudse Hof.

img
Eindredacteur
Profiel

Laatste nieuws

Evenementen