Het volume aan vastgoedbeleggingstransacties gemeten op basis van overeenkomstdatum is in het derde kwartaal 2022 met bijna de helft teruggevallen ten opzichte van een jaar eerder.
Dat blijkt uit het register van vastgoedbeleggingstransacties van StiVAD.
De achterstand over het totaal van de eerste drie kwartalen van 2022 ten opzichte van dezelfde periode een jaar bleef beperkt tot -9 procent.
Wanneer wordt gemeten op basis van leverdatum is er in de eerste drie kwartalen van 2022 geen achterstand, maar nog een groei te zien van +32 procent. In die berekening komt het totaal voor de eerste drie kwartalen van 2022 uit op € 12,3 miljard, tegen een totaal van € 9,3 miljard voor de eerste drie kwartalen van 2021.
Bij leverdatum wordt gekeken naar deals die zijn voltooid, bij overeenkomstdatum deels ook naar deals die zijn gesloten voor levering op een datum in de toekomst. Het verschil toont het marktsentiment in de vorm van een stijging of - zoals nu - een daling.
In de eerste drie kwartalen van 2022 werd voor een totaal van € 450 miljoen aan hotelvastgoed verhandeld.
