Rotterdamse misser bij onderhandse verkoop Katendrechts vastgoed

Rotterdam heeft bij de plannen voor de onderhandse verkoop van zeven panden op Katendrecht aan corporatie Woonstad een maatschappelijke huurder en kadidaat-koper over het hoofd gezien. Wethouder Simons moest deze week door het stof.

De gemeente wil zeven benedenverdiepingen aan de Rechthuislaan en de Tolhuislaan verkopen aan corporatie Woonstad Rotterdam. Die is al eigenaar van de bovenliggende verdiepingen. Voor een onderhandse verkoop is instemming van de gemeenteraad nodig. Afgelopen woensdag kwam het onderwerp ter tafel en toen meldde zich Linda Malherbe, die Verhalenhuis Belvédère bestiert, een ontmoetingsplek voor Rotterdammers. Het verhalenhuis heeft een vestiging in de plint van een van de te verkopen panden. Belvédère probeert de ruimtes sinds 2020 al te kopen, maar heeft tot nu toe nul op het rekest gekregen.

Meer dan 60 keer overlegd

Malherbe voelt zich dan ook aan de kant gezet door de ophanden zijnde verkoopdeal, zo betoogde ze in de gemeenteraad. 'We hebben meer dan 60 keer met Stadsontwikkeling, Woonstad en later ook Kaapse Kringen overlegd over de toekomst van deze panden. Daarbij zijn we meerdere keren tot voorbereidende afspraken gekomen. Door de gemeente en Woonstad zijn we gezien als serieuze gegadigde en inhoudelijk partner voor precies deze panden. Desondanks zijn we bij dit actuele raadsvoorstel niet betrokken, we zijn hierin niet genoemd en we zijn hierover niet geïnformeerd.' Malherbe wil ook een kans hebben in het verkoopproces: 'Voorkom dat onze bewezen inzet en rol bestuurlijk worden weggegumd door onvolledige informatie.'

'Technocratisch aangevlogen'

De raad reageerde ontstemd en wethouder Robert Simons bood zijn excuses aan. 'Ik was not amused toen ik het hoorde. Ik denk dat het technocratisch is aangevlogen.' Het Verhalenhuis zou strikt genomen niet als koper in aanmerking komen, 'maar we moeten wel blijven nadenken met z'n allen.'

Toch openbaar aanbesteden 

Concreet betekent het dat de Didam-regels in werking treden als zich twee kopers aandienen: er moet dan een openbare aanbesteding komen, specifiek voor de twee omstreden panden. Die kunnen dan ook nog gewoonweg naar een derde hoogste bieder gaan, zo vreest de PvdA: 'Katendrecht is in trek.' Alternatief is dat het Verhalenhuis van Woonstad de ruimte gaat huren. Simons komt in januari met een nieuw plan.

Laatste nieuws

Evenementen