Zoals PropertyNL een jaar geleden al meldde, laat Microsoft een groot datacenter bouwen op bedrijvenpark Agriport A7, bij het dorp Middenmeer in de Wieringermeerpolder. Het complex, waarvan de bouw inmiddels is gestart, vergt volgens het FD een investering van ongeveer € 2 mrd, nog afgezien van de ict-hardware.
Het datacenter is bedoeld voor clouddiensten en voor de locatie is gekozen vanwege de goede glasvezelverbinding naar internetknooppunt Amsterdam. Het complex wordt zeer duurzaam en restenergie zal worden gebruikt van de dichtbij gelegen glastuinbouw. Microsoft heeft in 2014 een kavel van 40 hectare gekocht van de gemeente Hollands Kroon, waar Middenmeer en het bedrijventerrein toe behoren.
De bouw, die tot 2019 zal duren, biedt werk aan 1500 mensen en in de exploitatiefase zuller er 300 à 350 mensen werken.
Op Agriport A7, dat tevens een glastuinbouwgebied is van ruim 800 hectare, is nog 70 hectare beschikbaar voor uitgifte. Mogelijk zullen er nog meer datacenters gebouwd worden. Het bestemmingsplan is hiervoor aangepast. De drie broers Wim, Anton en Rob Hiemstra zijn de ontwikkelaars van Agriport A7.