Is DIM van zijn geloof gevallen?

Het vastgoedbedrijf DIM van de in Amerika en Nederland woonachtige Jan Dane heeft een teleurstelling moeten incasseren. Nadat Dane acht jaar geleden zijn laatste vastgoedmaatschap introduceerde en zich sindsdien geconcentreerd heeft op zijn beursgenoteerde beleggingsvehikel DIM Vastgoed, kondigde hij eind deze zomer een nieuwe maatschap aan met beleggingen in Amerikaanse kantoren. Gepubliceerd in PropertyNLmagazine, november 2004

Het vastgoedbedrijf DIM van de in Amerika en Nederland woonachtige Jan Dane heeft een teleurstelling moeten incasseren. Nadat Dane acht jaar geleden zijn laatste vastgoedmaatschap introduceerde en zich sindsdien geconcentreerd heeft op zijn beursgenoteerde beleggingsvehikel DIM Vastgoed, kondigde hij eind deze zomer een nieuwe maatschap aan met beleggingen in Amerikaanse kantoren.

Gepubliceerd in PropertyNLmagazine, november 2004


Beleggers konden op een hoog gemiddeld totaalrendement van ruim 13% per jaar rekenen. De maatschap, met een beoogd beleggingsvolume van US$ 41,5 mln (€ 32,8 mln), gaat echter niet door. Een marktkenner spreekt over te weinig belangstelling bij beleggers en stelt dat zij er kennelijk weinig gecharmeerd van zijn dat Dane nu plotseling met een belegging in kantoren komt, na jarenlang beleggingen in winkelcentra te hebben gepropageerd. 'Is Dane soms van zijn geloof gevallen?' klinkt in de kritiek door.
Tim Koster, mededirecteur van DIM, heeft echter een heel andere lezing. ‘Beleggers hebben altijd veel belangstelling gehad voor de maatschappen van DIM. Gemiddeld hebben de vijftien uitgebrachte maatschappen een jaarlijks rendement van 15% behaald. Bij de nieuwe maatschap constateerden we onregelmatigheden bij het overnemen van de financieringsstructuur. We konden beleggers daarom niet het rendement beloven waarop zij konden rekenen. En als je het niet waar kunt maken, moet je het niet doen.’ Koster is het niet eens met de bewering als zou Dane plotseling zijn geswitcht van winkels naar kantoren. ‘Dane heeft veel ervaring met beide typen vastgoed. Beleggingen in kantoren presteren echter volatieler en het komt erop aan om op het juiste moment in de cyclus in te stappen. Kantoren lenen zich er dus meer voor om in een maatschap op te nemen dan winkels.’ RH