The Gallery 2, het leegstaande gebouw op de Campus Universiteit Twente, wordt een circulair innovatiecentrum voor ondernemers, studenten en academici.
The Gallery is een groot complex bij de entree van de campus van de Universiteit Twente. Het eerste deel van The Gallery is al getransformeerd tot een ‘ecosysteem’ waarin startups hun business kunnen versnellen. Fase 2, het langgerekte, leegstaande complex aan de entree van de campus, wordt zodanig ingericht dat het innovatieprocessen maximaal ondersteunt. Zo komen er ruimtes voor ‘ideation’, bootcamps, conceptontwikkeling, prototyping en business development. Er komen grote, open ruimtes voor conferenties, lezingen en workshops en hangouts, een koffiebar en terrassen. Bovendien moet de omgeving zo flexibel worden, dat deze voortdurend met de behoefte van de gebruikers mee kan veranderen.
De uitvoering van Gallery 2 is in handen van de Universiteit Twente, Asito, Cisco, Herstructureringsmaatschappij Overijssel, Novel-T en Bloc uit Rotterdam. Het herontwikkelde gebouw moet in 2020 worden geopend. Onderdeel van die aanpak is om het complex te ontwikkelen als ‘Building as a Service’. Dat betekent dat niet alleen faciliteiten als licht, energie en warmte als een dienst worden geleverd, maar zelfs ook het interieur, de installaties en de (energieleverende) gevels.