Extra vangnet voor huizenmarkt

AMSTERDAM - Rijk en gemeenten snellen huishoudens die hun hypotheeklasten niet meer kunnen opbrengen te hulp. Krachtens een nieuwe regeling mogen minder kapitaalkrachtige huizenbezitters bij werkloosheid of andere calamiteiten tijdelijk minder betalen aan hun bank. De oplopende werkloosheid en dalende huizenprijzen nopen tot deze maatregel, stelt directeur Karel Schiffer van de Stichting Waarborgfonds Eigen Woningen (WEW), waarvan de overheid als achtervang fungeert.

AMSTERDAM - Rijk en gemeenten snellen huishoudens die hun hypotheeklasten niet meer kunnen opbrengen te hulp. Krachtens een nieuwe regeling mogen minder kapitaalkrachtige huizenbezitters bij werkloosheid of andere calamiteiten tijdelijk minder betalen aan hun bank.
De oplopende werkloosheid en dalende huizenprijzen nopen tot deze maatregel, stelt directeur Karel Schiffer van de Stichting Waarborgfonds Eigen Woningen (WEW), waarvan de overheid als achtervang fungeert.


Dat meldt het FD. In de afgelopen maanden is het aantal hypothecaire faillissementen en gedwongen huizenverkopen via veilingen toegenomen. Het Waarborgfonds wil in zwaar weer geraakte huishoudens een adempauze gunnen in de vorm van een extra faciliteit binnen de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). Deze geldt voor huizen tot € 265.000. De NHG, waarvan het Waarborgfonds de uitvoerder is, biedt minder kapitaalkrachtigen de mogelijkheid om een hypotheek tegen een lagere rente af te sluiten, door borg te staan voor terugbetaling.
Schiffer wil de voorziening al per 1 juli laten ingaan. Hij voorziet dat anders honderden of zelfs duizenden huishoudens in de problemen raken door de recessie. De pauze in de hypothecaire verplichtingen mag oplopen tot maximaal 9% van de hoofdsom van de lening.