Bronovo-ziekenhuis voorlopig niet te koop

De eigenaar van het Haagse Bronovo-ziekenhuis, het Haaglanden Medisch Centrum (HMC) slaat een overnamebod af. Gesprekken over de toekomst van de locatie, zijn nu niet aan de orde volgens bestuursvoorzitter Ingrid Wolf.

Oud-topman Chris Oomen van zorgverzekeraar DSW wil €30 mln neertellen voor de locatie, die naar verwachting binnen drie jaar de deuren sluit. Die sluiting is onderdeel van een herstructurering bij HMV. De zorg moet over drie jaar op twee in plaats van de huidige drie locaties worden geconcentreerd. De opbrengst van een eventuele verkoop van het Bronovo, jarenlang het vaste ziekenhuis van de koninklijke familie, kan dan worden gebruikt voor renovatie van de andere twee locaties.

Oomen deed twee weken geleden een concreet bod op het Bronovo. Hij wil er een ‘wijkziekenhuis’ van maken voor chronische (ouderen) zorg en palnbare zorg, zonder spoedeisende hulp of intensive care. Verschillende groeperingen in Den Haag hebben verzet geuit tegen de sluiting van het ziekenhuis uit vrees dat de zorg minder toegankelijk wordt in Den Haag voor de vergrijzende bevolking. Ook is er kritiek op mogelijke sloop van het nog relatief nieuwe gebouw. Of deze bezwaren mede oorzaak zijn van het afwijzen van het overnamebod is niet bekendgemaakt.