100 tot 150 woningen bij herontwikkeling Amsterdamse brandweerkazerne

Aan de Poeldijkstraat in Amsterdam komen 100 tot 150 woningen in combinatie met een nieuwe brandweerkazerne. De Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland heeft daarvoor een afsprakenbrief ondertekend waarmee de herontwikkeling van de locatie een volgende fase ingaat.

 

Op de plek van de huidige brandweerkazerne aan de Poeldijkstraat verrijst een nieuw en modern onderkomen voor de brandweer. Daarnaast ontstaat ruimte voor woningbouw en andere functies. Volgens de uitgangspunten van het plan bestaat minimaal 80% van de woningen uit het middensegment, terwijl maximaal 20% in de vrije sector mag worden gerealiseerd.

Kazerne Pieter is één van de 18 brandweerkazernes in de regio Amsterdam-Amstelland. Pieter werd op 10 mei 1972 geopend ter vervanging van de kazernes in Sloten en Oud Osdorp. De nieuwe kazerne is gevestigd aan de Poeldijkstraat en kreeg daarom de codeletter P. Hiervan is de naam Pieter van afgeleid.

Adviesbureau Ryse begeleidt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland bij de ontwikkeling van het project. Begin 2027 moet een ontwikkelaar worden geselecteerd. Nadat het ontwerp verder is uitgewerkt, worden de plannen met de omgeving gedeeld. Omwonenden krijgen vervolgens de mogelijkheid om op de voorgenomen ontwikkeling te reageren.

img
Adjunct-hoofdredacteur
Profiel