Winkelcentrum Bilgaard na brand heropend

LEEUWARDEN - In Leeuwarden wordt donderdag het winkelcentrum Bilgaard heropend, dat in 2006 door een uitslaande brand werd verwoest. Multi Vastgoed heeft het plan, bestaand uit 10.500 m[sup]2[/sup] retail en 88 appartementen (waarvan 15 koop), gerealiseerd in een samenwerkingsverband met de corporatie WoonFriesland.

LEEUWARDEN - In Leeuwarden wordt donderdag het winkelcentrum Bilgaard heropend, dat in 2006 door een uitslaande brand werd verwoest. Multi Vastgoed heeft het plan, bestaand uit 10.500 m2 retail en 88 appartementen (waarvan 15 koop), gerealiseerd in een samenwerkingsverband met de corporatie WoonFriesland.

De herontwikkeling omvat vernieuwing van de bestaande winkels, herinrichting van de openbare ruimtes en uitbreiding van het totale winkelaanbod van circa 6600 m2 naar circa 10.500 m2. De woningen bevinden zich boven de nieuwe winkels. Alle appartementen hebben op het dak van de winkels een eigen parkeerplaats en zijn gelegen aan groene daktuinen.
Green Real Estate is eigenaar van de uitbreiding en een deel van de verbouwde winkels in het winkelcentrum. Corporatie Elkien heeft 33 woningen afgenomen.
Bilgaard heeft een geheel nieuw aanzicht gekregen, met een passage, grotere en beter toegankelijke entrees en een plein van circa 1000 m2. Hierdoor was naast modernisering van het bestaande winkelaanbod en verbetering van de verblijfskwaliteit ook het verbreden van de branchering mogelijk, zodat het winkelcentrum uiteindelijk een stadsdeelfunctie heeft gekregen.
Er zijn onder andere Albert Heijn, Aldi, Aktiesport, Kruidvat, Zeeman, HEMA en Blokker gevestigd. Daarnaast is ook een groot aantal nieuwe lokale ondernemers gecontracteerd.
Bilgaard is onderdeel van het masterplan van de architecten Arons en Gelauff uit Amsterdam. Verantwoordelijk voor de coördinatie van het winkelconcept is T+T Design uit Gouda. De gemeente Leeuwarden is verantwoordelijk voor de herontwikkeling van het openbare gebied.