Vechtpoort alternatief voor uitbreiding Zwolle

ZWOLLE –Vanaf 2013 kunnen er tweeduizend woningen worden gebouwd in de wijk Vechtpoort aan de rand van Berkum. De nieuwe bouwlocatie is opgenomen in het Ontwerp Structuurplan 2020 van de gemeente Zwolle. PvdA-wethouder Emmy Witbraad ziet verder mogelijkheden voor de bouw van 250 woningen in Wijthmen. Andere bouwlocaties zijn voorlopig buiten beeld. Voor de haalbaarheid van de woonlocaties Dijklanden, Stadsbroek en IJsselvizier moet eerst nader natuuronderzoek worden gedaan.

"ZWOLLE –Vanaf 2013 kunnen er tweeduizend woningen worden gebouwd in de wijk Vechtpoort aan de rand van Berkum. De nieuwe bouwlocatie is opgenomen in het Ontwerp Structuurplan 2020 van de gemeente Zwolle. PvdA-wethouder Emmy Witbraad ziet verder mogelijkheden voor de bouw van 250 woningen in Wijthmen. Andere bouwlocaties zijn voorlopig buiten beeld. Voor de haalbaarheid van de woonlocaties Dijklanden, Stadsbroek en IJsselvizier moet eerst nader natuuronderzoek worden gedaan.

Zwolle zoekt driftig naar nieuwe bouwlocaties. In 2013 is Vinex-locatie Stadshagen voltooid. Al vier jaar lang ligt het toekomstbeeld voor Zwolle 'in de week' bij de burgers, maar velen wijzen uitbreiding af. Berkum vindt de verdubbeling van het aantal woningen veel te fors, de Aalanders zijn faliekant tegen Dijklanden in het buitengebied en ook Stadsbroek en IJsselvizier liggen als nieuwbouwlocaties niet lekker.
Van uitstel komt geen afstel, zo zegt Witbraad. ""We hebben in het Ontwerp Structuurplan geprobeerd zoveel mogelijk recht te doen aan de meningen, inspraakrondes en raadsvergaderingen. Nu wordt het tijd om een concreet plan neer te leggen, want 2013 mag ver weg lijken, dat is het niet."" Zij wil het structuurplan mei volgend jaar definitief vaststellen."