Rockfield betreedt Portugese markt met aankoop van € 80 mln

De in Nederland gevestigde specialist in studentenhuisvesting Rockfield en investeerder Ardian hebben voor € 80 mln vijf studentencomplexen in Portugal gekocht van Nido Livensa.

De portefeuille omvat in totaal 883 bedden in Lissabon en Porto. Het gaat om Nido Carcavelos, Nido Ajuda, Nido Santa Apolónia, Nido Estoril en Nido Asprela. De eerste vier complexen staan in Lissabon, het laatstgenoemde studentencomplex in Porto. De aankoop past in de PBSA van Rockfield en Ardian, de pan-Europese strategie voor studentenhuisvesting.

De partijen bezitten inmiddels studentenwoningen in Nederland, Frankrijk, Duitsland, Spanje en Italië. De complete portefeuille beslaat nu meer dan 6.000 bedden. Rockfield en Ardian hadden Portugal al langer in vizier, maar concrete ontwikkelingen bleven tot nu toe uit. ‘Now we also entered Portugal as a new market’, meldt Rockfield-ceo Wouter van den Eijnden kortweg op LinkedIn.

Kapitaal vrij maken

Verkoper Nido Livensa is een internationale aanbieder van studentenhuisvesting in het Verenigd Koninkrijk en Europa en heeft zijn hoofdkantoor in Amsterdam. Nido is sinds april 2024 volledig eigendom van CPP Investments (Canada Pension Plan Investment Board).

De verkoop volgt op een strategische herziening van de portefeuille na de overname van Livensa Living. Nido Livensa wil bestaande complexen verkopen om kapitaal vrij te maken voor nieuwe ontwikkelingen en acquisities in Europa, waar volgens het bedrijf een tekort bestaat aan hoogwaardige studentenhuisvesting.

De studentenhuisvester wil naar eigen zeggen groeien naar 25.000 bedden in 2031 in Italië, op het Iberisch schiereiland en in Duitsland. Nido blijft actief in Portugal en houdt vijf complexen aan in Coimbra, Lissabon en Porto.