Industrieele Groote Club Amsterdam wordt hotel

AMSTERDAM - In de Industrieele Groote club in aan de Dam in Amsterdam komt een boetiekhotel met 34 kamers. Eigenaar is de Emmes Groep.

AMSTERDAM - In de Industrieele Groote club in aan de Dam in Amsterdam komt een boetiekhotel met 34 kamers. Eigenaar is de Emmes Groep.

Dat meldt Het Parool.
Het hotel komt in de drie bovenste etages van het gebouw op de hoek Dam/Rokin. De Industrieele Club gebruikt slechts een gedeelte van het gebouw en schikt bovendien een etage in. De bovenste verdiepingen van het gebouw stonden al een tijdlang leeg.

De hotelplannen van de Emmes Groep zouden ondanks het nieuwe hotelbeleid uit de herfst van 2013 van de gemeente toch kunnen doorgaan. De Emmes Groep zou al voor het gemeentelijke hotelverbod met de gemeente in gesprek zijn gegaan over de hotelontwikkeling in de Industrieele Club.

Het gebouw zal helemaal gerenoveerd worden. Het hotel en de zakelijke club zullen straks de lobby op de begane grond delen.

De Emmes Groep van Martin Smit kocht de Industrieele Club met de familie Rosenbaum in 2011. Emmes bezit ook winkelpanden aan het Rokin, onder meer het pand waar nu Forever 21 is gevestigd en waar Marks & Spencer zal komen.