IPP Haaglanden kondigt de aankoop aan van het bedrijfspand aan de Verrijn Stuartlaan 32-34 in Rijswijk, bekend als De Martinifabriek.
Met deze aankoop zet IPP Haaglanden een belangrijke stap in de vernieuwing van het hart van bedrijventerrein Plaspoelpolder. IPP Haaglanden is een samenwerking tussen de gemeenten Den Haag en Rijswijk. Het IPP werkt aan een veilig, gezond en duurzaam vestigingsklimaat voor bedrijven in de regio.
De aankoop van het pand van 8800 m² past in de ambitie om verouderde locaties in Den Haag en Rijswijk toekomstbestendig te maken. IPP Haaglanden neemt hier de regie om ervoor te zorgen dat deze strategische plek een actieve en waardevolle invulling krijgt voor de regionale economie.
De Martinifabriek op deze locatie is van groot belang voor het middengebied van de Plaspoelpolder, waar de focus ligt op bedrijvigheid. Het doel is om het pand stapsgewijs te verduurzamen en te verbeteren, zodat het weer een prettige en veilige werkplek wordt.
Strategische locatie
Werner van Damme, wethouder in Rijswijk met onder meer Financiën, Energie & Klimaat in zijn portefeuille, zegt hierover: ‘De aankoop van de Martinifabriek is een slimme investering en goed nieuws voor de Rijswijkse economie. Het verouderde pand staat op een strategische locatie en wordt getransformeerd naar een toekomstbestendige plek. Dit is eerder ook al succesvol gedaan aan de Polakweg. Hier kocht het IPP eveneens een pand dat jaren leegstond en heeft direct een lokale ondernemer kunnen helpen met nieuwe huisvesting.’
Marc Weterings, wethouder in Rijswijk met onder meer Economie (MKB) in zijn portefeuille, vult aan: ‘Als gemeente moeten we ervoor zorgen dat ondernemers voldoende ruimte hebben om te groeien. Dat doen we onder meer met het aankopen en opknappen van verouderde bedrijfspanden naar toekomstbestendige ruimtes. De Martinifabriek is daar een mooi voorbeeld van.’
Het pand (8800 m²) is strategisch gelegen dicht bij uitvalswegen en biedt volop kansen voor ondernemerschap. IPP Haaglanden wil op korte termijn passende bedrijven aantrekken die bijdragen aan de levendigheid van het gebied. Het pand wordt gefaseerd opgeknapt, waarbij onder andere wordt gekeken naar uitbreiding van de kelder en mogelijkheden voor een dakopbouw om het ruimtegebruik te verbeteren.
Uiteindelijk is het doel om het pand te verkopen aan een partij die de ambities van IPP Haaglanden voortzet, zodra het gebouw een goede invulling en een gezonde exploitatie heeft.
