De Gemeente Rotterdam ontvangt € 3,6 mln van het Rijk voor het versnellen van het woningbouwproject De Kaai op de Kop van Feijenoord.
Met de financiële steun uit de Woningbouwimpuls worden 1.000 woningen gebouwd, waarvan 60% in het betaalbare segment. Op het voormalige terrein van Unilever komt een mix van huur-en koopwoningen. Daarnaast worden de kade aan de Maas en de straten flink vergroend.
Wethouder Chantal Zeegers (Klimaat, Bouwen en Wonen): “Eerder heeft Rotterdam steun gekregen van het Rijk voor Feyenoord City, M4H en Codrico. Aan dit rijtje kunnen we nu De Kaai toevoegen. Met deze Rijksbijdrage kunnen we naast de bouw van meer betaalbare huizen een groene, levendige en voor iedereen toegankelijke kade maken.”
Het terrein wordt herontwikkeld door Vorm en Amvest, eigenaar van het terrein. Eind 2026 worden naar verwachting de eerste woningen opgeleverd.