Bruggebouwen A10 in Amsterdam

In september 2004 ging Property NL kijken bij de Bruggebouwen over de A10 in de Amsterdams wijk Bos en Lommer. Negen maanden later blijkt net de eerste huurder een contract te hebben getekend voor 1100 m[sup]2[/sup] in Bruggebouw-Noord. Eigenaar Fortis Vastgoed haalt opgelucht adem en hoopt op een aanzuigende werking. Gepubliceerd in PropertyNL Magazine, 23 juni 2005

In september 2004 ging Property NL kijken bij de Bruggebouwen over de A10 in de Amsterdams wijk Bos en Lommer. Negen maanden later blijkt net de eerste huurder een contract te hebben getekend voor 1100 m2 in Bruggebouw-Noord. Eigenaar Fortis Vastgoed haalt opgelucht adem en hoopt op een aanzuigende werking.

Gepubliceerd in PropertyNL Magazine, 23 juni 2005


door Annemieke Diekman
Als je op de A10 onder het gebouw bij het Bos en Lommerplein doorrijdt, lijkt het één groot kantorencomplex. Eenmaal boven aangekomen, blijkt het op de brug doorsneden te worden door een brede weg. Bij een eerste blik op het Bruggebouw Noord is te zien dat het nog helemaal leeg staat, afgezien van een tijdelijke schilderijenexpositie op de begane grond. Geen enkele naam bij de bel en een onbemande receptie bevestigen dit beeld. Navraag bij eigenaar Fortis Vastgoed leert dat de inkt van het huurcontract van de eerste huurder, Furore, nog niet eens droog is. Dit IT-bedrijf huurt per juni 1.100 m2 op de bovenste verdieping. De andere bijna 7000 m2 blijven vooralsnog leeg.
Het Bruggebouw-Zuid, dat aan één kant wordt geflankeerd door een toren, is in handen van de woningbouwverenigingen Rochdale en AWV. Zij bezetten zelf tweederde van het gebouw van 11.000 m2. Voor de verhuur van de resterende meters hebben zij in ieder geval Capelle Makelaars weten te strikken, dat per september een deel van de begane grond gaat huren.

Huurders
Capelle Makelaars huurt in Bruggebouw-Zuid 590 m2, inclusief een nog te bouwen vide, waarvoor de bouwaanvraag nog loopt. Het makelaarskantoor ruilt het chique Minervaplein in Amsterdam-Zuid in voor deze locatie, grenzend aan volkswijk Bos en Lommer. ‘Wij zijn uit ons jasje gegroeid en daar komt bij dat wij de komende jaren veel woningen denken te verkopen in Bos en Lommer,’ zegt directeur Monique Brewster. ‘Wij willen dicht bij onze klanten zitten.’
De kersverse huurder Furore heeft in Bruggebouw-Noord naar eigen zeggen de ideale kantoorruimte gevonden. ‘Wij wilden één grote vloer en een levendige omgeving,’ aldus een woordvoerder van het bedrijf. ‘Dat komt hier prima samen.’ Over de huurprijs wil zij niets los laten, dus of de van tevoren vastgestelde huurprijs van € 195 per m2 wordt betaald, blijft ongewis.

Eigenaar/belegger
Frits Tonnaer, portefeuillemanager bij Fortis Vastgoed laat weten dat Bruggebouw-Noord al in juni 2003 is opgeleverd, en dus twee jaar leeg heeft gestaan. Hij noemt het ‘een typisch geval van pech’. Potentiële huurders moeten volgens hem echt wennen aan de locatie, die qua zicht over de A10 weliswaar uniek is, maar moet concurreren met de talloze meters in Teleport en Amsterdam-Zuidoost. Hij wuift het slechte imago van Bos en Lommer weg door te wijzen op de voorgenomen herstructurering van de wijk, waardoor er voldoende potentieel ontstaat. Wel geeft hij toe dat het een kwestie van lange adem is. Hij toont zich dan ook opgelucht met de komst van de eerste huurder. ‘Hopelijk volgen er nu meer. In ieder geval wordt de receptie opnieuw ingericht en een stuk levendiger gemaakt.’ Over het rendement kan hij kort zijn. ‘Dat is tot nu toe negatief, want wij maken natuurlijk wel kosten.’