Nieuw DC Bol in Lelystad goed voor 100.000 pakketjes per dag

Bol breidt zijn logistieke netwerk uit met een distributiecentrum van circa 60.000 m² in Lelystad. Intospace ontwikkelt het complex, dat in 2028 in gebruik moet worden genomen.

De eerste paal voor het distributiecentrum aan de Charles Lindberglaan gaat dinsdag de grond in. Met de nieuwe locatie wil bol extra capaciteit creëren om de verwachte groei van het aantal bestellingen op te vangen.

100.000 pakketten

Intospace treedt op als ontwikkelaar. GXO Logistics wordt verantwoordelijk voor het technische ontwerp en de dagelijkse operatie van het distributiecentrum. Op volle capaciteit moet het complex ruim 100.000 pakketten per dag kunnen verwerken. Op piekmomenten zullen er ongeveer 550 mensen werken, zowel in de operatie als op kantoor.

‘Met de uitbreiding in Lelystad bereiden we ons logistieke netwerk voor op verdere groei’, zegt Rogier van Drooge, Senior Director Logistics bij bol. Met de samenwerking met GXO voegt het webwinkelbedrijf volgens hem capaciteit toe om klanten en verkooppartners ook in de toekomst te kunnen bedienen.

Energie en verpakkingen

Bij het ontwerp wordt ook ingezet op een laag energieverbruik en beperking van de CO2-uitstoot tijdens het gebruik. GXO gaat onder meer slimme inpakmachines inzetten die dozen op maat maken. Waar mogelijk worden producten bovendien zonder extra bol-verpakking verzonden.

Het nieuwe distributiecentrum moet volgens de huidige planning in 2028 operationeel worden.

img
Adjunct-hoofdredacteur
Profiel