Het Rijksvastgoedbedrijf heeft het consortium NACH (New Amsterdam Court House) geselecteerd voor de nieuwe Rechtbank Amsterdam.
Dit consortium is geïnitieerd door Macquarie Capital, ABT, DVP, Kaan Architecten, Bium en Bouwbedrijf MJ de Nijs & Zonen. Het samenwerkingsverband is uitgebreid met Heijmans en Facilicom. Het DBFMO-project heeft betrekking op het ontwerp, de bouw, de financiering en de exploitatie van het rechtbankcomplex voor een periode van 30 jaar. Het contract heeft een omvang van € 235 mln. De definitieve gunning van het project is voorzien op 10 mei 2016.
De nieuwe Rechtbank Amsterdam wordt 52.000 m² bvo groot (waarvan 9000 m² parkeren) en komt op de plek van het verouderde complex aan de Parnassusweg 200 op de Zuidas. Het bestaande gebouw wordt gesloopt om plaats te maken voor de nieuwbouw. Gedurende de bouw vindt de Rechtbank onderdak elders op de Zuidas, in de twee huidige nevenlocaties (Strawinskyhuis en Bruggebouw) en in een tijdelijk gebouw aan de Frederik Roeskestraat (zie foto).
Voor de uitvoering van het nieuwbouwproject wordt een speciaal project vehicle opgericht (spv), waarvan Macquarie Capital 100% aandeelhouder is. Heijmans vormt samen met Facilicom de combinatie die de rechtbank ontwerpt, realiseert en exploiteert (dbmo). Naar verwachting starten de sloopwerkzaamheden voor de nieuwe rechtbank aan de Zuidas in Amsterdam begin 2017 en vindt de ingebruikname in november 2020 plaats. Na de ingebruikname van het gebouw start de exploitatieperiode van 30 jaar. Het consortium heeft Macquarie Capital Europe Limited aangesteld als financieel adviseur.