Haagse kantorenmarkt gunstige uitzondering in Randstad

DEN HAAG - De kantorenmarkt in de vier grote steden laat over 2009 een heel gemengd beeld zien. Dit blijkt uit de MarketView Randstad Offices van vastgoedadviseur CB Richard Ellis. In vergelijking met 2008 ontwikkelde de verhuurmarkt in Den Haag zich nog gunstig door opnamen van de Belastingdienst (20.000 m2) en KPMG (10.000 m2). In Rotterdam liep de vraag van huurders sterk terug en eindigde het opnamevolume iets onder de 70.000 m[sup]2[/sup].

DEN HAAG - De kantorenmarkt in de vier grote steden laat over 2009 een heel gemengd beeld zien. Dit blijkt uit de MarketView Randstad Offices van vastgoedadviseur CB Richard Ellis. In vergelijking met 2008 ontwikkelde de verhuurmarkt in Den Haag zich nog gunstig door opnamen van de Belastingdienst (20.000 m2) en KPMG (10.000 m2). In Rotterdam liep de vraag van huurders sterk terug en eindigde het opnamevolume iets onder de 70.000 m2.

Ook in Amsterdam was sprake van verminderde vraag naar kantoren. Daar viel op dat het Atlas ArenA complex in Zuidoost veel huurders trok, waaronder CapGemini en American Express, terwijl dit complex niet zo lang geleden nog veel leegstand kende. Doordat er in Utrecht wat meer kantoorruimte werd verhuurd dan in 2008, zette de daling van de vraag naar kantoren die al jaren in Utrecht wordt waargenomen, niet verder door.
Verder hebben de satellietsteden het moeilijk onder de aanhoudend verminderde vraag naar kantoren en groeiende leegstand in de kernsteden. Toch wisten Hoofddorp en Amstelveen huurders zoals BSH, Asics Europe en Esprit met nieuwe kantoorprojecten te trekken.