Consortium met ING RE verkoopt kantoortoren in Lissabon

LISSABON - Een consortium met ING Real Estate, Caixa Geral de Depósitos Group, Iberdrola Inmobiliária en Sonae Sierra heeft de kantoortoren Torre Oriente in Lissabon verkocht aan Union Investment voor ongeveer € 70 mln. Het object wordt ondergebracht in het open-ended real estate fund UniImmo. Het maakt onderdeel uit van het Colombo Towers Project, dat bestaat uit twee kantoortorens van elk 14 verdiepingen en een oppervlak van 29.000 m[sup]2[/sup].

LISSABON - Een consortium met ING Real Estate, Caixa Geral de Depósitos Group, Iberdrola Inmobiliária en Sonae Sierra heeft de kantoortoren Torre Oriente in Lissabon verkocht aan Union Investment voor ongeveer € 70 mln. Het object wordt ondergebracht in het open-ended real estate fund UniImmo. Het maakt onderdeel uit van het Colombo Towers Project, dat bestaat uit twee kantoortorens van elk 14 verdiepingen en een oppervlak van 29.000 m2.

Torre Oriente is onlangs opgeleverd en bijna volledig verhuurd aan Barclays Portugal en Fujitsu (12.213 m2 respectievelijk 7275 m2). Het waren de twee grootste huurtransacties van het afgelopen jaar in de Portugese hoofdstad. De tweede toren (Ocidente Tower) heeft een investeringswaarde van € 90 mln en wordt begin 2011 opgeleverd.
Dit is de eerste acquisitie van Union Investment in Portugal. De Europese portefeuille van Union Investment heeft een omvang van € 18 mrd, verdeeld over zes vastgoedfondsen.
Het consortium, waar de vier partijen een gelijk aandeel in hebben, is de ontwikkelaar van het Colombo Towers Project. De kantoortorens zijn onderdeel van een mixed use ontwikkeling van 500.000 m2, waartoe ook het Colombo Shopping Centre en een parkeergarage horen. Het totale project meet 500.000 m2.